Nevšední dětský pokojíček v podkroví

Podkrovní místnosti mají jednu velkou výhodu, že působí neobyčejně útulným dojmem, a proto v nich lze vytvořit krásný dětský pokoj. Nevšední krásu podkroví a jeho atypičnost se povedlo při tomto návrhu interiéru dětského pokoje výborně zhodnotit.

Zařizování interiéru dětského pokoje není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jedná se totiž o vysoce multifunkční prostor, který má za úkol sjednotit hned několik zón. Těmi zónami jsou: zóna na hraní či provozování koníčků, zóna na spánek či relax, pracovní zóna a úložný prostor.

Velká část vestavného nábytku je umístěna podél zdí pod střešními okny, kde šikmina zasahuje poměrně nízko do místnosti, proto bylo zapotřebí prakticky využít tento prostor. Nábytek je vyrobený na míru.

Zvolili jsme lehký, konstrukčně jednoduchý nábytek, který je do těchto typů prostor ideální. Nízké skříňky slouží k ukládání lůžkovin, v části u postele pokračují a slouží tak zároveň i jako noční stolek, tak aby dítě mělo vše potřebné při ruce. V neposlední řadě postel s dalším užitečným úložným prostorem.

Základem pracovního místa je prostorný psací stůl, vedle kterého jsou umístěny šuplíky na výkresy, sešity a školní potřeby. Knihovna tvořená vestavěnými policemi v šikmých prostorech po obou stranách okna, které působí velmi odlehčeným dojmem a nejsou na úkor vzdušnosti interiéru. Sklon střechy kopíruje také šatní skříň, která je prakticky umístěna hned u dveří. Každý centimetr je beze zbytku využit.

Děti si rádi hrají na zemi, proto je také v prostoru na hraní koberec, aby si nehráli na studené podlaze. Ten dodává interiéru tu správnou domácí atmosféru. Barvu výmalby jsme zvolili kombinaci bílé a zelené, která nebude pokoj opticky zmenšovat.

Vše je navrženo tak, aby byl pokojíček co nejpraktičtější a zároveň vždy působil čistě a uklizeně. Jedinečný a osobitý jednoduché spojení, které tento nádherný interiér dokonale vystihuje.

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Instagramu

Zaujal Vás náš článek?

Podívejte se také na naše další návrhy dětských pokojíčků níže.